6. februára 2023

Může být podkroví obyvatelné?

Od Admin

Podkroví je většinou součástí rodinných domů, buď je obydlené nebo neobydlené, ale zřídka ho najdeme iv panelácích, či bytovkách. Půdní vestavby jsou zcela běžné, pokud si neumíte představit, jak by mohlo vypadat vaše obydlené podkroví, máme pro vás pár tipů. Podkroví v sobě ukrývá prostě takové kouzlo, je opravdu vhodné k bydlení, jen je třeba vědět, jak na to.

O obydleném podkroví přemýšlejte už v projektu

Návrh na půdní vestavby
Tipy jak zrekonstruovat půdní vestavby

Pokud se chystáte stavět rodinný dům, už předem si promyslete, jestli v něm chcete nebo nechcete mít obydlené podkroví. Půdní vestavby jsou možné již v zabydlených domech, jen v takovém případě, kdy jdete předělávat podkroví na obyvatelné z neobyvatelného podkroví, čeká vás spousta práce a budete muset vnitřní podkroví zcela změnit. Pokud však už s podkrovím budete počítat v projektu, půdní vestavby budou jednodušší, pokud i podkroví budete dokončovat a zařizovat později, například když děti odrostou a podobně. Do podkroví můžete vstupovat také z venku rodinného domu, stačí přizpůsobit schody a samostatný vchod, běžnější však je navštěvovat podkroví zevnitř rodinného domu.

Podkroví vám nabízí velké využití

Podkroví vašeho rodinného domu může být plně využito. Umíte si tam udělat koupelnu, všechny typy pokojů a samozřejmě i kuchyň, je však velmi důležité abyste měli podkroví správně odizolované a správně připravené k bydlení, tedy měli ve střeše zabezpečená okna. Podkroví v sobě ukrývá příjemné kouzlo, seříznuté stěny podle střechy přidávají podkroví právě toho, čeho v přízemí nedosáhnete. Půdní vestavby mohou být různé, nicméně vždy je dobré si nechat udělat nábytek přímo na míru od truhláře, protože přece jen půjde o atypický nábytek. Při zařizování podkroví musíte trochu víc přemýšlet, kde jaký kus nábytku umístíte, protože vám rozmístění nábytku komplikují šikmé střechy. Pokud hledáte více informací, než na půdní vestavby, určitě vám doporučujeme obrátit se na internetové stránky společnosti https://zivotpodstrechou.cz//. Nezapomínejte, že podkroví je opravdu vhodné k bydlení a vůbec se mu nemusíte vyhýbat. V podkroví můžete mít pohodlně ložnici, dětský pokoj, koupelnu, kuchyň ale i společenskou místnost. Fantazii při zařizování podkroví se vůbec meze nekladou. Dokonce vám vaše podkroví může sloužit také jako útulný byt pro vaše dospělé děti, protože jim dopřeje tolik soukromí, kolik v dospělosti potřebují.